Srovnání metod

Srovnání metod čištění

DruhČistící box společnosti Met TradeHorké číštěníUltrasonické čištění Čištění chemickými přísadami 
PopisUmístíme filtr DPF do mycí kabiny a připojíme tlakovou hadici. Stiskneme tlačítko start: mycí kabina provádí promývání filtru a následně suší horkým vzduchem.Filtr DPF ořežeme o železný obal. Vložíme do pece která se rozehřeje na 650°C. Při této teplotě se spaluje uhlík. Zpět svaříme do původního stavu.Filtr DPF ponoříme do ultrazvuké koupele s vodou. Pomocí ultrazvuku se zvýší teplota nádrže, vytvářejí mirkobubliny a tlak který dosahuje 500atm. Při implozi mikrobubliny ve filtru se uvolní znečištěná vrstva od keramiky.Kde nalijeme chemikálie do filtru DPF, necháme působit a následně filtr vymyjeme.
Čas renovaceRenovace trvá od 30  minut (osobní automobily) až 120 (filtry kamiónů) 8-48 hodin, odstranění zbytků popela 90 minut, čas strávený v peci od 8 do 48 hodin.Od 12 do 24 hodin. Ultrasonické čištění, sušení a pneumatické čištění.Od 12 do 24 hodin. Podle instrukcí výrobce chemie.
Náročnost vybaveníČistící box společnosti Met Trade používá pouze jeden stroj, který provádí veškeré čistící úkony (promývání + sušení) bez jakéhokoliv narušení železného obalu.K čištění jsou potřeba 4 části vybavení:
- Tlakový testr
- Pec
- Kompresor
- Odvětrávací kabina
K ultrasonickému čištění je zapotřebí tří strojních zařízení:
- Ultrasonická nádrž
- Trouba
- Kompresor
Je velká škála chemikálií a cena se velmi liší podle výrobce. Ceny se pohybují od 500 Kč do 5.500 Kč. 
VýhodyOdstraňuje PM10, olejové zbytky, znečištění ceriem. Čistí všechny typy a velikosti filtrů pevných částic a katalyzátorů i SCR. Bez poškození filtru. Roztok je vždy čistý díky účinnému filtračnímu systému. Jednoduché, rychlé a levné.Odstraňuje PM10Hluboké čištění filtračních kanálků.Snadné a levné.
NevýhodyNejsou.Riziko poškození filtru díky řezání a svařování. Tání ceria a roztékání po stěnách filtračních kanálků díky vysoké teplotě.
Riziko tepelného šoku, který může poškodit vzácné kovy ve filtru.
Nízká efektivita při znečištění ropnými látkami a problémy s většími filtry.
Riziko poškození keramické vložky vibracemi generovaných ultrazvukem a implozí bublin.
Vysoká spotřeba vody (musí se často měnit díky usazeninám PM10).
Neúčinné, zanechává po čištění velké množství nečistot které stále blokují filtr pevných částic.

Vysvětlivky: Polétavý prach PM10 (PM z anglického názvu "particulate matter") je pojem pro +mikročástice o velikosti několika mikrometrů (µm). Částice mají své specifické označení podle velikosti – například PM10 označuje polétavý prach o velikosti 10 mikrometrů.


KÁVA PRO ZÁKAZNÍKY ZDARMA
Kontakt
Met Trade s.r.o.
Na Veselí 45
140 00 Praha 4 - Nusle
DIČ: CZ26496879
Kontaktujte nás

Tel: +420 606 777 777

info@dpf.cz

Všechny ceny uvedené na našem webu jsou v Kč bez DPH 21%.

     

© 2023 Met Trade s.r.o. / developed: Zelená planeta s.r.o. / hosting: www.ekohosting.cz /